Yağ Yakıcı Diyet Yemekleri – Bu Yiyecek Ve İçecekler Hızlı Kilo Vermenizi Sağlar **2020

 

Yağ yakıcı istiyorsan hangi yiyecekleri yemen gerektiğini merak ediyor musun ? Geleneksel diyet kuralları kilo vermek için yediğimizden daha fazla kalori yakmamız gerektiğini öne sürerken, konu yağ yakmaya geldiğinde, araştırmalar, yağ yakıcı yiyeceklerden daha fazlasını yemenin cevap olabileceğini gösteriyor. Birçok yiyecek ve içeceğin metabolizmayı hızlandırdığı, kan şeker seviyesini dengelediği ve yağ kaybını teşvik ettiği gösterilmiştir .

1. Kahve

Kendi başına bir yemek olmayabilir, ancak kahve severler, ruh halinizi arttırdığı ve zihinsel ve fiziksel performansı iyileştirdiği gösterilen kafeinli içeceklerinin başka bir faydası olduğunu bilmekten memnuniyet duyacaklardır : size yardımcı olabilir.

Araştırmalar , kafeinin kişiye ve tüketilen miktara bağlı olarak metabolizma hızınızı yüzde 3 ila 13 oranında artırmaya yardımcı olduğunu gösteriyor bu da iyi bir yağ yakıcı olduğunu kanıtlar nitelikte.

Bir çalışma, 12 saat boyunca her iki saatte bir 100 mg kafein alan zayıf yetişkinlerin ortalama 150 kalori daha fazla yaktığını buldu.

2. Tam yağlı yoğurt

Türk yoğurdu, diğer yoğurtlardan neredeyse iki kat daha fazla proteine sahiptir .

Araştırmalar , yüksek proteinli süt ürünlerinin yağ yakıcı enzimleri artırabileceğini, çünkü midenizde dolaşmanın daha uzun sürdüğünü ve sizi daha uzun süre tatmin ettiğini gösteriyor.

Ayrıca karbonhidrattan daha fazla kalori sindirerek protein yakarsınız.

 

3. Elma sirkesi

Elma sirkesi , iştahı azaltmaya ve kan şekeri seviyelerini düşürmeye yardımcı olmak da dahil olmak üzere bir dizi sağlıklı yararlara sahiptir.

Ek olarak, elma sirkesi, hayvan çalışmalarında yağ yakmayı artırdığı ve göbek yağ depolamasını azalttığı bulunan asetik asit içerir .

 

4. Ananas

Ananas, vücudun yağları parçalamasına ve sindirmesine yardımcı olmak için diğer enzimlerle birlikte çalışan bromelain adlı bir bileşik içerir. Bromelain’in iştahı bastırmaya yardımcı olabileceğini ve yağ atılımını artırabileceğini öne süren araştırmalar da var.

5. Zerdeçal

Zerdeçal vücuttaki iltihabı azaltabilir . Bu, iltihaplanabilen yağ hücrelerini de içerir. Zerdeçaldaki aktif bileşenlerden biri kurkumin’dir ve araştırmalar gösteriyor ki kurkumin tüketirseniz daha az kilo alırsınız ve vücut yağ yüzdesi daha düşük olur.

6. Hindistan cevizi yağı

Yağ şeytanlaştırıldı, ancak doğal yağlar açısından zengin bir diyet aslında kilo vermeye yardımcı olurken aynı zamanda büyük sağlık yararları da sağlayabilir. Doğal yağlar açısından zengin, şekerler ve rafine karbonhidratlar içermeyen, makul protein seçenekleriyle bir diyet yediğimizde , daha uzun süre tok kalırız ve ayrıca kan şekerimizi ve dolayısıyla insülin yanıtımızı düzenleriz.

Böylece vücutlarımız, kendimizi aç bırakmaya gerek kalmadan depolanan yağları çok daha kolay yakmakta özgürdür. Hindistan cevizi yağı, orta zincirli doymuş yağ adı verilen doğal olarak oluşan doymuş yağ içeren doğal bir metabolizma hızlandırıcı besindir ve yağ olarak depolanmak yerine hemen sindirilir, enerji açığa çıkarır ve metabolizmanızı artırır.

7. Avokado

Avokado, şekerlerin kan dolaşımına salınmasını yavaşlatmaya ve kan şekeri seviyelerini düşürmeye yardımcı olabilecek yüksek düzeyde mono-doymuş yağ içerir. Bu da vücudun yağları parçalamasına yardımcı olur. Araştırmalar, kan şekeri seviyesini düşüren gıdaların vücudu enerji açığa çıkarmak için yağ yakmaya zorladığını gösteriyor.

8. Meyveler

Meyveler antioksidanlar açısından zengindir ve yağ yakmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Meyveler ayrıca lif ve suyla doludur, bu da daha uzun süre daha tok hissetmenize yardımcı olabilir. Yaban Mersini yağ yakmayı ve yağ depolamayı düzenleyerek karın yağını azaltmaya yardımcı olurken, ahududu diyet lifi ile doludur , bu da bağırsak hareketini iyileştirmeye yardımcı olur ve daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar.

9. Yumurtalar

Yumurta yüksek miktarda protein içerir ve kalorisi düşüktür, bu da onları yağ yakımı için harika bir seçenek yapar. Ayrıca vücudunuzda yağ yakmak ve kas kütlesini korumak için katalizör görevi gören lösin adı verilen bir amino asit içerirler.

 

10. Badem

Son zamanlarda, bilinen tüm besinsel faydaların yanı sıra bademlerin bel çevrenize de iyi gelebileceğini gösteren araştırmalar yapılmıştır. Journal of the American Heart Association’da yayınlanan yeni bir çalışma, her gün 42 gr badem atıştırmanın aynı kaloriye sahip yüksek karbonhidratlı bir atıştırmalıkla karşılaştırıldığında yalnızca “kötü” LDL ve toplam kolesterolü düşürmekle kalmayıp aynı zamanda azaldığını gösterdi. göbek yağı ve bel çevresi.

11. Kuru fasulye

Cannellini fasulyesi gibi beyaz fasulye, alfa amilaz inhibitörleri olarak işlev görür; bu, temel olarak, sindirim için gerekli enzimleri bloke ederek karbonhidratların emilimini yavaşlatabilecekleri anlamına gelir. Bu, onları yedikten sonra yüksek kan şekeri yükselmesi yaşamadığınız anlamına gelir, bu da daha fazla yağ birikmesine neden olabilir.

12. Biber

Acı biber, termojenik bir etkiye sahip olan metabolizmayı uyarmaya yardımcı olabileceğinden, zayıflama ürünlerinde sıklıkla bulunur. Bu mucize maddeyi kaliteli bir acı biber yağı şeklinde doğrudan cildinizde de kullanabilirsiniz. Bu, dolaşımın artmasına, selülitin azalmasına ve yağ yakımının artmasına yardımcı olabilir .

13. Somon

Somon mükemmel bir yüksek kaliteli protein kaynağıdır ve vücudun onu sindirmek için daha çok çalışması gerektiğinden yağ kaybı için faydalıdır. Bu ayrıca daha uzun süre daha tok hissetmenizi sağlayabilir. Ek olarak, somon, iltihabı azalttığı ve yağ yakımını teşvik ettiği gösterilen harika bir omega-3 yağ asitleri kaynağıdır. Araştırmalar , balık yağı takviyesinin abdominal yağın yanı sıra yağ depolamayla da bağlantılı olan stres hormonu kortizolü azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

 

Incoming search terms here:

  • hızlı yağ yakıcı kürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir